Dlaczego w przypadku księgowej referencje są ważne?
Dlaczego w przypadku księgowej referencje są ważne?

Dlaczego w przypadku księgowej referencje są ważne?

Dlaczego w przypadku księgowej referencje są ważne?

W ogłoszeniach z ofertami pracy coraz częściej spotyka się wymagania dotyczące referencji kandydata od poprzedniego pracodawcy. Opinia na temat danej osoby jako potencjalnego nowego pracownika zyskuje na znaczeniu zwłaszcza w okresie ostatnich miesięcy – pandemia wymusiła na wielu przedsiębiorcach cięcie kosztów i skłoniła ich do stawiania nowych zadań zwłaszcza księgowym. Przecież to właśnie od wiedzy, doświadczenia oraz kompetencji społecznych księgowej, zależy sukces większości firm i projektów o charakterze biznesowym.

Na szczęście już spora część przedsiębiorców zdających sobie z tego sprawę, śmiało pyta w biurach rachunkowych nie tylko o koszta świadczonych tam usług, ale też o referencje zawodowych księgowych.

Referencje księgowej z prawdziwego zdarzenia

Zarówno przedsiębiorcy mający zatrudnić nową księgową w swojej firmie, jak i ci, którzy usługi księgowe Warszawa zlecają fachowcom z biur rachunkowych, nie negują zasadności sprawdzania referencji księgowych. Jeśli chcecie mieć pewność, że odpowiedzialne zadania związane z prowadzeniem księgowości powierzacie profesjonalistom, zadbajcie
o to, by zarówno proces wystawiania, jak też pozyskiwania referencji był przeprowadzany starannie i obiektywnie. Jeśli prowadzicie rekrutację na stanowisko księgowej, nie akceptujcie w żadnym razie szablonowych i napisanych naprędce, anonimowych listów referencyjnych. Postarajcie się skontaktować z tymi, którzy współpracowali bezpośrednio z daną księgową lub księgowym i zweryfikujcie, czy to oni są autorami przychylnych opinii na temat byłego pracownika.

A co należy zrobić w sytuacji, gdy jest potrzeba skorzystania z usług biura rachunkowego? Nie wystarczy, że wpiszecie w internetową wyszukiwarkę frazę: usługi księgowe Warszawa. Zadbajcie o to, by wybrać takie biuro rachunkowe, które może poszczycić się Certyfikatem Najwyższej Jakości od Stowarzyszenia Księgowych w Polsce i którego księgowe mają sprawdzone referencje od zadowolonych klientów.

Idealny profil nowoczesnej księgowej

Skoro już wiecie, jak ważne jest sprawdzenie wiarygodności przedstawianych przez księgowych informacji
i dokumentów
, należy wspomnieć w kilku słowach, jakie cechy powinna posiadać obecnie rzetelna księgowa. Osoba pracująca na tym stanowisku to ktoś wielozadaniowy, odpowiedzialny, skrupulatny w obliczeniach, panujący nad stresem,
a przy tym sprawnie zarządzający sobą w czasie. Wybierając osobę świadczącą usługi księgowe, nie zapominajcie, że praca każdego księgowego opiera się na ciągłych relacjach z ludźmi, instytucjami, organami i sądami. Dlatego tak ważne jest, by księgowa posiadała odpowiednie kompetencje społeczne i nie miała problemów z szeroko pojętą komunikacją interpersonalną.

Co z obowiązkiem ustawicznego doskonalenia się księgowej?

Dlaczego nie należy zatrudniać księgowej bez sprawdzonych referencji albo odpowiadać na pierwsze z brzegu ogłoszenie pod tytułem: USŁUGI KSIĘGOWE WARSZAWA? Niestety przedsiębiorcy nie zawsze pamiętają o tym, że to oni sami,
a nie ich księgowe odpowiadają za prawidłowość dokumentacji oraz opłacanych podatków.  Niewłaściwie prowadzone usługi księgowe mogą narazić was na dodatkowe koszta, nieprzyjemne sytuacje podczas kontroli urzędów skarbowych, a nawet doprowadzić do całkowitej klęski prowadzonej przez was firmy. Warto zdać sobie sprawę, że zawodowy księgowy ma obowiązek ustawicznego doskonalenia zawodowego, a za nie przestrzeganie tej zasady może zostać wykreślony z rejestru CEUK (do którego należą osoby z tytułem zawodowym certyfikowanego eksperta usług księgowych).

Podsumowując, jeśli szukacie księgowej, która doskonale odnajduje się
w meandrach przepisów prawnych i sugeruje nowoczesne rozwiązania służące poprawie funkcjonowania waszego przedsiębiorstwa, skrupulatnie zapoznajcie się z jej osiągnięciami zawodowymi i poczytajcie listy referencyjne od jej poprzednich klientów. Będziecie pewni, że wasze księgi rachunkowe prowadzące są skrupulatnie i przejrzyście, a nad firmą nie ciąży widmo bankructwa w razie potencjalnie wnikliwej kontroli ze strony urzędnika skarbowego.

Biuro Rachunkowe - Twoja Księgowa

Biuro rachunkowe Warszawa. Nasze biuro rachunkowe zlokalizowane jest w samym centrum Warszawy, na ulicy Świętokrzyskiej 30 w lokalu nr 155 . Jeżeli prowadzisz firmę i chciałbyś zlecić prowadzenie księgowości komuś kto od lat obsługuje firmy z całej Polski – zapraszamy do kontaktu.

Dodaj komentarz