Gdzie rozliczyć PIT w Warszawie
Gdzie rozliczyć PIT w Warszawie

Gdzie rozliczyć PIT w Warszawie

Samodzielne rozliczanie Pitu, czy skorzystanie z usług biura rachunkowego, co wybrać?

Konieczność składania corocznych deklaracji podatkowych to dla wielu osób spore utrudnienie. Owszem, od pewnego czasu niektóre grupy (np. emeryci i renciści bez dodatkowych źródeł dochodu) nie muszą się martwić prawidłowym wypełnieniem odpowiednich rubryk w PIT, to większość zobligowana jest to wysłania PIT-u przed do końca kwietnia.

Od 2020 roku fiskus wyszedł naprzeciw oczekiwaniom wielu osób, przygotowując zestawienie podatkowe. Są tam zawarte wszelkie dane o dochodach i pobranych zaliczkach i też użytkownik może sprawdzić wysokość ewentualnych nadpłat lub niedopłat. To całkiem wygodne, jednak pod kilkoma warunkami.

Gdzie rozliczyć PIT w Warszawie
Gdzie rozliczyć PIT w Warszawie

Kto może samodzielnie rozliczyć się z Urzędem Podatkowym?

Przygotowane przed fiskusa deklaracje znacząco ułatwiają rozliczenie. Wystarczy tylko sprawdzić, czy zgadzają się dochody i ich źródła oraz przesłać przygotowaną deklarację. Warunkiem do skorzystania z tegoż jest posiadanie konta w e-pup, na które można logować się między innymi przez profil zaufany lub podpis elektroniczny.

Kiedy przyda się wsparcie biura rachunkowego z Warszawy?

Osobom indywidualnym poleca się skorzystanie z usług biura księgowego, kiedy chcą skorzystać z ulg podatkowych. Doświadczona księgowa doskonale wie, czy w danym roku podatkowym można uzyskać ulgę za Internet czy za dochody z innych źródeł. Pomoc księgowej opłaci się także przy rozliczaniu małżonków, szczególnie wychowujących dzieci. Niejasność przepisów widać między innymi w umowach cywilno-prawnych, stanowiących jedyne lub dodatkowe źródło dochodu. Rozliczenie pitu w Warszawie z wsparciem dobrego biura rachunkowego pozwoli maksymalnie określić przysługujące ulgi ze stuprocentową pewnością, że w przyszłości Urząd Skarbowy nie będzie mieć jakichkolwiek wątpliwości.

Wsparcie biura rachunkowego przy corocznym rozliczaniu z fiskusem to najlepsze rozwiązanie dla przedsiębiorców. Deklaracje podatkowe dla te grupy są dużo bardziej skomplikowane, nawet przy działalności jednoosobowej. Jakakolwiek nieścisłość może oznaczać problemy – najmniejszym z nich będzie konieczność ponownego złożenia deklaracji (korekty).

Pełna księgowość Warszawa

O ile gros osób prywatnych zobowiązanych jest tylko do corocznego składania zeznania podatkowego, to są wyjątki dla osób najbogatszych. I tak osoby fizyczne, spółki partnerskie spółki jawne osób fizycznych oraz spółki cywilne osób fizycznych są zobligowane do prowadzenia pełnej księgowości, kiedy przychody netto z ich działalności w minionym roku obrotowym wyniosły co najmniej równowartość 1,2 mln euro.

Podsumowanie – Doradztwo podatkowe Warszawa

Chociaż coroczne wypełnianie deklaracji podatkowej nie wydaje się już tak skomplikowane jak przed kilku czy kilkunastu laty, to wciąż poruszanie się w gąszczu stale zmieniających się przepisów to spora niedogodność. Każde ewentualne błędy w corocznym rozliczeniu oznaczają co najmniej stres i konieczność korekty. Na sankcje karno-skarbowe narażeni są zarówno osoby składające zeznania po terminie czy nieskładające zeznań, jak i podatnicy wprowadzający fiskusa w błąd. Kodeks karno-skarbowy przewiduje między innymi karę grzywny za wykroczenie lub przestępstwo podatkowe – różnica między wykroczeniem a przestępstwem wynika z wartości pieniężnej. To kolejny powód, żeby zlecić rozliczenie pitu w Warszawie.

Nasze usługi: Księgowa Warszawa | Doradztwo podatkowe Warszawa | Biuro rachunkowe Warszawa | Zakładanie firm Warszawa

Warto przeczytać:

Biuro Rachunkowe - Twoja Księgowa

Biuro rachunkowe Warszawa. Nasze biuro rachunkowe zlokalizowane jest w samym centrum Warszawy, na ulicy Świętokrzyskiej 30 w lokalu nr 155 . Jeżeli prowadzisz firmę i chciałbyś zlecić prowadzenie księgowości komuś kto od lat obsługuje firmy z całej Polski – zapraszamy do kontaktu.

Dodaj komentarz