Biuro rachunkowe Warszawa Śródmieście

logo

730-383-655

Zadzwoń do nas

Napisz

biuro@twojaksiegowa.warszawa.pl

Świętokrzyska 30 lok 155

I piętro klatka V

Prowadzenie zagranicznej firmy, a księgowość

admin

Prowadzenie zagranicznej firmy, a księgowość – jak sobie z nią poradzić?

Zagraniczne firmy planujące otwarcie oddziału w Polsce są zazwyczaj przygotowane do szybkiego rozwoju swojej działalności, ale nie posiadają wystarczających zasobów, aby spełnić wszystkie wymogi formalno-prawne. Jednocześnie od pierwszego dnia firmy te muszą szczegółowo zgłosić się do zagranicznej spółki matki, zgłosić się do urzędu skarbowego i opłacić faktury. Co ważniejsze, dopiero w ostatnich latach firmy działające w Polsce zostały zobowiązane do przejęcia obowiązków związanych z raportami JPK, elektronicznymi sprawozdaniami finansowymi i płatnościami ratalnymi przy jednoczesnych zmianach przepisów odnośnie VAT czy CIT.

Dla większości firm prowadzących interesy w naszym kraju, odnalezienie się w tym labiryncie zasad i przepisów jest zadaniem bardzo trudnym, jeśli nie niemożliwym. Księgowość dla zagranicznej firmy – jak sobie z nią poradzić? Tego dowiesz się z naszego artykułu!

Specjalnie przygotowana oferta dla każdej firmy

Rozwój handlu międzynarodowego, wzrost przepływu towarów pomiędzy różnymi krajami oraz świadczone usługi transgraniczne wpłynęły na zapotrzebowanie firmy na usługi księgowe, w tym prowadzenie ksiąg rachunkowych. Zagraniczne firmy chcą realizować własne strategie biznesowe w naszym kraju, ponieważ doceniają potencjał gospodarczy Polski.

Rozumiemy ryzyko kursowe, różnice w obowiązujących przepisach różnych krajów / regionów oraz specyficzne okoliczności prowadzenia działalności na rynku międzynarodowym, dlatego staramy się pomagać firmom inwestować w innych krajach poprzez kompleksową księgowość.

Firmy działające na rynku globalnym poszukują nowych kanałów dystrybucji, dlatego liczą na współpracę z partnerami, którzy rozumieją specyfikę takich działań – gwarantują wywiązanie się ze swoich zobowiązań zgodnie z lokalnymi przepisami, z drugiej strony zapewnią niezbędne usługi i terminowe świadczenie. Należy pamiętać, że jednym z najważniejszych zadań stojących przed firmą jest znalezienie dobrego księgowego, który zapewni najwyższy poziom obsługi księgowej.

Pracownicy Biura Rachunkowego Twoja Księgowa mają bogate doświadczenie w rozliczaniu eksportu i importu, dostaw i zakupów w ramach społeczności oraz usług świadczonych pomiędzy firmami w różnych krajach. Potrzebujesz pomocy w księgowości albo porady odnośnie podatku? Możemy pomóc w tych dwóch obszarach. Sprawdź nasze usługi księgowe i cennik już teraz! Rozumiemy różnice kulturowe, zwyczaje i tradycje biznesowe, a także problemy komunikacyjne i ograniczenia wynikające z różnych stref czasowych. Jesteśmy solidnym partnerem dla firm zagranicznych prowadzących działalność w Polsce.

Niezależnie od tego, czy prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, firmę rodzinną czy dużą firmę, możemy zapewnić finansowanie Twojej działalności. Prowadzimy Twoją księgowość w sposób profesjonalny i co najważniejsze rzetelny. Ponadto wypełnimy zeznania podatkowe i będziemy prowadzić ewidencję środków trwałych działalności gospodarczej. Dodatkowo obliczymy zaliczkę na podatek dochodowy i sporządzimy zeznania podatkowe. Zajmiemy się księgowaniem dokumentów sprzedaży i zakupu oraz przepływem środków. To, co dla Ciebie zrobimy, zależy głównie od obowiązków, które nam powierzysz, a także od rodzaju prowadzonej przez Ciebie działalności. Zajmiemy się również Twoimi sprawami podatkowymi, a także wszystkimi aspektami związanymi z finansami. Dlatego jeśli potrzebujesz pomocy odnośnie księgowości zwłaszcza przy prowadzeniu zagranicznej firmy, to koniecznie skontaktuj się z nami.

Dodaj komentarz