Rozliczanie Pit-u z księgową
Biuro Rachunkowe Warszawa

Rozliczanie Pit-u z księgową

Rozliczanie Pit-u z księgową.

Rozliczanie Pit-u z księgową – dlaczego warto?

Zbliża się kolejny okres podatkowy i musisz rozliczyć swój Pit? Wiele podatników chce wiedzieć, jak rozliczać podatek dochodowy od osób fizycznych i jak prawidłowo składać zeznania podatkowe. Rzeczywiście, stworzono wiele bezpłatnych i płatnych wersji programów komputerowych, które pomagają w rocznym sprawozdaniu podatkowym. Ponieważ jednak urząd podatkowy może nałożyć surowe ograniczenia i kary na błędy podatników w rozliczeniach, wiele osób obawia się samodzielnie rozliczać swoje zeznanie podatkowe. Coraz więcej osób decyduje się na specjalistyczną pomoc księgowych, zwłaszcza jeśli prowadzą swoją własną działalność gospodarczą. Dlaczego warto skorzystać z ich usług? Tego dowiesz się z naszego artykułu!

Rozliczanie Pit-u w pojedynkę

Jeżeli podatnik posiada tylko jedno źródło dochodu i rozlicza się samodzielnie, to nie powinien mieć z tym większych problemów. Procedura z powodzeniem powinna przeprowadzić go przez cały proces rozliczeniowy, kończąc na przesłaniu oświadczenia online. Podatnik zakończy cały proces poprzez otrzymanie zwrotnego potwierdzenia otrzymania zgłoszenia, tzw. UPO.

Biuro Rachunkowe Warszawa
Biuro Rachunkowe Warszawa

Metoda nie kosztuje żadnych pieniędzy i oszczędza najwięcej czasu. Ponieważ jednak urząd podatkowy może nałożyć surowe ograniczenia oraz kary za błędy podatkowe wiele osób boi się ewentualnych błędów i decyduje się na profesjonalną pomoc.

Pomoc księgowej z biura rachunkowego

Do końca kwietnia każdego roku zeznania podatkowe należy rozliczyć na formularzach PIT-37 i PIT-38. Dotyczy to podatników, którzy uzyskują dochody z umów o pracę, zezwoleń, określonych prac, praw autorskich, rent, emerytur lub dochodu z kapitału.

Gdy bezradnie wyciągamy rękę i nie potrafimy samodzielnie rozwiązać PIT lub po prostu nie mamy na to czasu, pomoże nam w tym biuro rachunkowe. Termin zazwyczaj nie jest długi i mamy pewność, że PIT jest wypełniony poprawnie. W takim przypadku naszym jedynym zadaniem jest złożenie dokumentów do odpowiedniego urzędu skarbowego.

Dużo taniej jest rozliczyć PIT u niezależnego księgowego. Ponieważ zwykle pracują we własnym imieniu, mogą zaoferować swoim klientom nieco niższą cenę. Wybierając tę ​​metodę rozliczenia możesz zaoszczędzić nawet do kilkudziesięciu złotych. Pamiętaj, że lepiej wcześniej sprawdzić, czy za takie usługi otrzymasz fakturę VAT. Będzie to szczególnie bardzo ważne, jeśli prowadzisz swoją własną działalność gospodarczą. Niestety, musisz się przygotować również na drobne pomyłki czy niekompetencje zatrudnianych przez Ciebie ludzi. Za błąd odpowiada podatnik, bez względu na to, komu powierzy załatwienie zeznania podatkowego. Dlatego warto poszukać kogoś z polecenia lub samodzielnie zweryfikować czyjś punkt widzenia.

Rozliczanie pitu Warszawa

Prowadzone Biuro Rachunkowe Twoja Księgowa to firma z pasją. Księgowość i wszelkie tematy z tym związane to nasza specjalność. Posiadamy odpowiednie kwalifikacje, najważniejsze jest to, że jesteśmy gotowi zapewnić 100% zaangażowania w powierzone nam obowiązki, co przeważnie jest bardzo ważne dla osób prowadzących własną działalność gospodarczą. Dokładni, terminowość i bezbłędność – to 3 nasze cechy główne. Obsługujemy klientów indywidualnych oraz firmy międzynarodowe. Profesjonalizm towarzyszy nam każdego dnia, oprócz tego nieustannie dążymy do doskonałości i samodoskonalenia. Śledzimy na bieżąco zmiany w przepisach i regulacjach, aby Twoje interesy były dla nas bezpieczne. Możemy dostarczyć Ci roczne zeznania podatkowe, sprawozdania finansowe, a nawet przedstawić Cię firmie podczas procesu audytu finansowego. Zaufaj nam i koniecznie skorzystaj z naszych usług!

Zobacz więcej:

Biuro Rachunkowe - Twoja Księgowa

Biuro rachunkowe Warszawa. Nasze biuro rachunkowe zlokalizowane jest w samym centrum Warszawy, na ulicy Świętokrzyskiej 30 w lokalu nr 155 . Jeżeli prowadzisz firmę i chciałbyś zlecić prowadzenie księgowości komuś kto od lat obsługuje firmy z całej Polski – zapraszamy do kontaktu.

Dodaj komentarz