ZAKŁADANIE FIRMY WARSZAWA

Zakładanie firmy – decyzja, która może stać się początkiem sukcesu

Założenie własnej działalności krok po kroku z Twoją Księgową

Zdajemy sobie sprawę, że ilość wniosków i to gdzie powinny zostać one złożone, budzi największy lęk naszych klientów. Udzielamy pomocy na każdym etapie składania wniosków. Między innymi w urzędzie skarbowym dla celów VAT. 

Wytłumaczymy przy tym, czy obowiązuje i przez jaki okres, zwolnienie z podatku VAT dla nowych przedsiębiorców. Kluczowym jest wybór sposobu opodatkowania. W przeciwnym razie właściciel firmy zostanie opodatkowany na zasadach ogólnych. Doradztwo podatkowe jest specjalnością biura Twoja Księgowa, dlatego jesteśmy pewni, że wybierzemy dla Państwa najdogodniejszą opcję. Wypełnimy również wnioski i formularze związane z ubezpieczeniem społecznym oraz zadbamy o opłacenie przez Państwa składek na fundusz pracy, ubezpieczenie zdrowotne i społeczne. Już na etapie zakładania firmy należy zdecydować o metodzie prowadzenia rozliczeń. Poprawnie prowadzona księgowość jest kluczem do osiągnięcia stabilności finansowej w firmie, a także ogranicza ryzyko otrzymania kar za przeoczenie płatności.

Rozwój wszystkich gałęzi gospodarczych pomimo panującej sytuacji w kraju i na świecie powoduje, że na rynku wciąż możemy zaobserwować niszę związaną z brakiem satysfakcjonujących konsumenta usług i produktów. Sytuacja na rynku światowym zmienia się diametralnie. Potrzeby ludzkie są tematem wciąż niesprecyzowanym. Tempo życia w XXI wieku powoduje, że usługodawcy nie mogą pozwolić sobie na zaprzestanie szukania rozwiązań i udogodnień, by dostosować się do warunków, z jakimi codziennie zmaga się współczesny człowiek. Ludzie, którzy zauważają braki na rynku i mają pomysł jak je skutecznie zapełnić, najczęściej odnoszą sukces, który przynosi satysfakcję na resztę życia. Kreatywność to tylko jedna z cech, która jest niezbędna do podjęcia decyzji o założeniu własnej działalności. Odnalezienie odpowiedniej dziedziny, czyli pomysł, z jakim chcemy wejść na rynek przedsiębiorców, jest początkiem drogi do tworzenia rzeczy niezwykłych. Kolejnym ważnym krokiem jest znalezienie w sobie odwagi oraz osób, które pomogą w walce o własne marzenia.

Zakładanie firmy Warszawa

Założenie własnej działalności – łatwiejsze z biurem Twoja Księgowa

Decyzja o założeniu własnej działalności, często wiąże się ze stresem. Na przyszłym przedsiębiorcy ciążą decyzje związane z wyborem formy organizacyjnej i prawnej prowadzenia działalności. Nie dla wszystkich są to rzeczy oczywiste. Brak znajomości obecnych przepisów prawnych jest dla większości powodem, dla którego już na początku rezygnują z decyzji o założeniu własnej firmy. To, co najbardziej odwodzi od tej decyzji to wizja zmagania się z tzw., papierologią i długie godziny spędzone w kolejkach do poszczególnych urzędów. Biuro Twoja Księgowa specjalizuję się w pomocy przedsiębiorcom, którzy podejmując tę ważną decyzję w życiu, mogą zaufać naszym kompetencjom i chęciom niesienia profesjonalnej pomocy na każdym etapie funkcjonowania działalności. Powierzone obowiązki wykonujemy z pasją, jednocześnie zdając sobie sprawę, że nasz rozwój zależy od rozwoju naszych klientów. Doskonale orientujemy się w tym, jakie warunki należy spełnić, by pomóc Państwo nazywać się mianem przedsiębiorcy.

Wyjaśnimy poszczególne etapy, jakie będziemy pokonywać, by krok po kroku wspólnie z Państwem przyczynić się do funkcjonowania firmy. Mogą Państwo liczyć na naszą pomoc w urzędach oraz podpowiemy co, możliwe jest do uzyskania od poszczególnych instytucji. Dysponujemy także wiedzą o tym, czego unikać i jak zarządzać przedsiębiorstwem w dziedzinie rozliczeń i prawa. Zdajemy sobie sprawę, że prowadzenie własnej działalności pochłania bardzo dużo czasu. Dzięki, naszej pomocy, zyskują Państwo więcej czasu na tworzenie przedsiębiorstwa pod względem organizacyjnym.

 

Dlaczego pomoc w założeniu firmy jest tak ważna?

Warto rozpocząć działania związane z założeniem własnej działalności z osobami, które kształciły się w tym kierunku i na co dzień pomagają przedsiębiorcom uporać się z poprawnym wypełnieniem wniosków, uiszczaniem wymaganych opłat oraz oferują pomoc we wdrożeniu zasad niezbędnych podczas prowadzenia własnej działalności. Jest to szansa na uniknięcie niepotrzebnych stresów i pewność, że czuwają nad tym osoby, którym nie umknie żaden szczegół. Wierzymy, że Wasze pomysły zapewnią niezależność, z której będą Państwo czerpać nie tylko korzyści finansowe, ale także zapewnią satysfakcję i spełnienie w życiu zawodowym.

Przydatne linki